Správy

Sin Sovannmakara zaútočil neskoro a priviedol Kambodžu k výhre 1:0...

Kambodža (bbabo.net) - Kambodža ukoristila vo štvrtok večer na prebiehajúcom šampionáte AFF hráčov do 23 rokov na Morodocku techno National Stadium v ​​Phnom Penh štipľavé víťazstvo 1:0 nad Filipínami. Sin Sovannmakara (81′) sa ukázal byť tvorcom rozdielu medzi týmito dvoma tímami, keďže jeho osamotený gól nielenže odovzdal Kambodži tri body, ale upevnil si aj prvé miesto v skupine.

Hneď od prvého hvizdu to bola akcia typu end-to-end, keď oba tímy na seba išli kladivami a kliešťami, aby sa dostali do vedenia. V 16. minúte vyskočil najvyššie kambodžský kapitán Tes Sambath, aby hlavou nabehol na rohový kop, ktorý vyplával Nhean Sosidan, no jeho pokus o hlavičku vyrazil z brvna. O pár minút neskôr odpovedal rovnakou mierou aj Sandro Reyes z Filipín, keď dribloval okolo dvoch kambodžských obrancov a pustil sa do prudkého útoku na bránu, pri ktorom musel Hul Kimhuy vystrčiť svoje najlepšie nohy pod hokejky, aby strelu udržal mimo.

V skutočnosti museli byť obaja stopéri v prvej štvrtine v strehu, keď ich útočníci neustále bombardovali udatnými strelami na bránu. S postupom zápasu si však Kambodža začala užívať viac držania lopty a získala kontrolu nad centrom parku. Sieng Chanthea a Sa Ty tiež začali hrať v tandeme, čo spôsobovalo veľa problémov filipínskej zadnej línii. V 35. minúte strelil druhý menovaný spoza šestnástky, no jeho pokus mieril vedľa. V posledných minútach prvého polčasu dominancia Kambodže ešte rástla, ale rozhodný filipínsky tím si udržal svoju pevnosť.