Spoločnosť Správy

Ikhsan Fandi ortéza dáva Lions víťazstvo pred rekordným publikom; Tréner Malajzie považuje za „ťažko povedať“, či si Singapur zaslúži víťazstvo

SINGbbabo.netUR – Rekordný dav počas pandémie bol svedkom kúska histórie a vznešeného majstrovstva útočníka Lions Ikhsana Fandiho, keď 22-ročný výstuž priviedol Lions k víťazstvu 2:1 nad hlavným rivalom Malajziou vo futbalovej asociácii Singapuru. Priateľský zápas Tri-Nations Series v sobotu (26.3.).

Pozoruhodný víťaz Ikhsanu na Národnom štadióne prišiel pred 14 896 divákov v noci, keď si rodina Fandiovcov zapísala do kalendára, keď sa Ikhsan, Irfan a Ilhan po prvý raz podelili o ihrisko.

Doterajší rekordný počet divákov bol 9 982 na poslednom výjazde Lions – prehra 4:2 v druhom zápase v semifinále s Indonéziou počas 2020 AFF Suzuki Cup na rovnakom mieste vlani v decembri.

Radostný Ikhsan, ktorého víťaz v 76. minúte prišiel päť minút po Ilhanovom úvode, po zápase povedal: „Atmosféra bola skvelá. Mojou úlohou je strieľať góly, ale dnešok bol výnimočný, pretože to bol derby zápas a pre nás ako bratov špeciálny moment.

„V momente, keď som videl prichádzať Ilhana, bol som naozaj nadšený. Bolo vidieť, ako veľa gól znamenal aj pre mojich bratov. O tomto momente sme sa rozprávali už ako chlapci."

Kvôli bezpečnostným kontrolám pri niektorých vchodoch na štadión sa ešte nemalá skupina divákov musela posadiť, keď Ikhsan v 30. minúte strelil úvodný gól po bleskovom protiútoku.

Po tom, ako Irfan vyrazil hlavou do vlastnej šestnástky, aby zachytil center Safiqa Rahima určený pre neoznačeného Akhyara Rashida, trvalo Lions len 12 sekúnd, kým Ikhsan zakončil dorážkou od Song Ui-younga na druhom konci.

Po polčasovej prestávke sa Malajčania snažili o vyrovnanie a ich rýchly štart vyzeral byť odmenený, keď obranca Lions Safuwan Baharudin bol odsúdený na to, že zostrelil Safawiho Rasida v šestnástke.

Krídelník Johor Darul Takzim však videl, že jeho bodový kop narazil z brvna, čo potešilo fanúšikov Singapuru.

Ale bolo to varovanie, ktoré Levy nerešpektovali.

V 57. minúte hostia po nedbalom bránení domácich vyrovnali. Ležérna prihrávka Shahdana Sulaimana bola zachytená v strede poľa predtým, ako Akhyarova prihrávka na Liridona Krasniqiho zachytila ​​plochonohého Irfana v zálohe.

Krasniqi potom prestrelil Hassana Sunnyho a dosiahol svoj prvý reprezentačný gól.

Ikhsan sa však naposledy smial, keď strelil gól, pri ktorom sa fanúšikovia v červenom postavili na nohy v 76. minúte.

Útočník BG Pathum, ktorý dostal loptu tesne pred šestnástkou, obletel troch malajzijských obrancov a rozpútal urputné úsilie, ktoré ponechalo kustóda Farizala Marliasa bez šance.

Bol to Ikhsanov 13. gól v jeho 26. vystúpení za Lions, ale môže byť jeho najpamätnejším, keďže Lions pomohol zaistiť si štvrté víťazstvo proti svojim rivalom z Causeway v ich posledných 10 súbojoch.

Tréner Malajzie Kim Pan-gon, ktorý vo svojom prvom stredajšom zápase viedol svoj tím k výhre 2:0 nad Filipínami, povedal: „Ťažko povedať, či si Singapur víťazstvo zaslúžil.

"Myslel som si, že to bol od nás dobrý zápas. Ľutujem fanúšikov Malajzie, ale som na hráčov veľmi hrdý, pretože si myslím, že hrali veľmi dobre. Dnes nemám žiadne sťažnosti týkajúce sa našej snahy. Využime túto príležitosť vylepšiť."

Podobne aj dočasný tréner Lions Nazri Nasir bol s výkonom svojich zverencov veľmi spokojný a povedal: „Nevzdali sme sa a každý hráč dal zo seba 100 percent.“

Keď priviedol Ilhana ako náhradníka, povedal: „Je to moment, na ktorý nezabudnú. Priviedol som Ilhana, pretože som vedel, že by za mňa dal všetko. Ako tréner som na nich hrdý.“

Pre Ilhana znamenala historická noc veľa. Povedal: "Toto je typ hier, ktorých chcete byť súčasťou. Dúfajme, že budúcnosť je pre nás všetkých jasná. Reprezentovať krajinu spoločne bolo pre nás snom a urobiť to pred domácim publikom. v derby bol zápas naozaj výnimočný."

Bolo to zároveň druhé víťazstvo dočasného trénera Nazriho proti Malajzii v toľkých zápasoch. Bol tiež zodpovedný v predchádzajúcom dočasnom období, keď Lions naposledy čelili Malajzii - počas Airmarine Cup, priateľského štvoruholníka, ktorý sa konal v Malajzii v roku 2019, kde Lions vyhrali 1:0.

Najbližšie sa Lions v utorok (29.3.) stretnú s Filipínami.

Analýza

Dočasný tréner Nazri povedal, že chce pokračovať s rovnakou filozofiou a štýlom hry, aké hráčom vštepil jeho predchodca Tatsuma Yoshida, a pokračoval, keď postavil Lions v 3- Rozostavenie 4-1-2 – podobné tomu, ktoré použili Lions, keď sa poklonili v semifinále Suzuki Cupu.

Je to nastavenie, ktoré Lions opäť vyhovovalo, najmä v útoku, pričom Ikhsan najviac ťažil z možností okolo seba.Predtým, ako odišiel, debutant Lions Taufik Suparno dobre kombinoval s Ikhsanom a Songom v útočnej tretine, zatiaľ čo krajní obrancovia Zulqarnaen Suzliman a Nazrul Nazari sa nebáli bombardovať boky.

Lions stále hľadajú svojho ďalšieho stáleho trénera, ale určite by sa prizeral s úškrnom s vedomím, že už môže mať zavedený systém.