Liverpool tesne zaostáva za Manchestrom City, Spurs otriasli Wolves

LONDÝN: Liverpool udržal tlak na lídra Premier League Manchester City, keď Fabinho spečatil víťazstvo 1:0 nad Burnley, zatiaľ čo najlepšia štvorka Tottenhamu utrpela novú ranu, keď v nedeľu prehrala s Wolves 2:0. Fabinho udrel koncom prvého polčasu na vetrom ošľahanom Turf Moor a zabezpečil Liverpoolu štvrté ligové víťazstvo v rade. Liverpool je deväť bodov za City s jedným zápasom v ruke, pretože The Reds odmietajú dovoliť, aby sa boj o titul stal dlhou korunováciou pre mužov Pepa Guardiolu.

City v sobotu dosiahlo 14 víťazstiev z posledných 15 ligových zápasov, keďže hetrik Raheema Sterlinga inšpiroval k výhre 4:0 na ihrisku Norwichu. Guardiola je však presvedčený, že Liverpool dotlačí šampiónov až do cieľa a spôsob, akým dosiahli tvrdo vybojovaný úspech proti spodnej časti tabuľky Burnley, naznačuje, že je správne, že ich nepočíta. Tréner Reds Jurgen Klopp mohol privítať Sadia Maneho pri jeho prvom vystúpení odkedy pomohol Senegalu vyhrať Africký pohár národov. Mane, ktorý sa vrátil do tréningu len v piatok, sa pripojil k útoku Liverpoolu Mohamedom Salahom, Egypťanom, ktorý štartoval prvýkrát od chvíle, keď bol vo finále na porazenej strane proti Senegalu.

Bolo to prvýkrát od konca októbra, čo Salah, Mane a Roberto Firmino začali spolu. Počas vlhkého popoludnia v Lancashire mal Burnley typicky agresívnu náladu, pričom Alisson Becker bol nútený zachrániť vírivý útok Josha Brownhilla. Wout Weghorst z Burnley si mal počínať lepšie, než produkovať krotký čip, keď prerazil bránku. Po neistom začiatku Fabinho obnovil poriadok v Liverpoole päť minút pred polčasom. Brazílčan strelil piaty gól z posledných siedmich zápasov po tom, čo Mane hlavičkoval po rohu Trenta Alexandra-Arnolda.

Spurs implodujú: V severnom Londýne prehral Tottenham druhý domáci zápas po sebe, keď Wolves v stredu nadviazali na víťazstvo Southamptonu. Tím Antonia Conteho, ktorý na plný úväzok hlasno vypískal, klesol na ôsme miesto, čo je o štyri body menej na umiestnenie v Lige majstrov. Raul Jimenez perfektne odštartoval Wolves v šiestej minúte, Mexičan volejom domov po tom, čo brankár Tottenhamu Hugo Lloris slabo rozlial snahu Leandera Dendonckera. Ak to bol škaredý inkasovaný gól, pre Tottenham to bolo horšie, pretože implodoval v 18. minúte. Lloris bol opäť zapojený do žalostnej prihrávky na Bena Daviesa, čo prinútilo prekvapeného obrancu darovať držanie lopty Wolves. Strelu Daniela Podencea tečoval Davinson Sanchez na žrď a Dendoncker zblízka centroval.

Wolves, ktorí sa vyšplhali o jeden bod nad Tottenham na siedmu priečku, vyhrali štyri po sebe idúce zápasy najvyššej súťaže vonku po prvý raz od roku 1980. Newcastle zvýšil svoju šancu na prežitie, pretože priamy kop Kierana Trippiera zabezpečil víťazstvo 1:0 proti Aston Ville v St James. 'Zaparkuj. Straky, víťazi troch po sebe idúcich ligových zápasov prvýkrát od roku 2018, sú štyri body nad pásmom zostupu. Tím Eddieho Howea dostal penaltu, keď Calum Chambers zostrelil Joea Willocka, ale rozhodca Craig Pawson zmenil svoje rozhodnutie po tom, čo VAR ukázal, že k faulu došlo tesne mimo územia. Pre Villu to bol len dočasný oddych, pretože Trippier v 35. minúte prekonal výsledný priamy kop okolo Emiliana Martineza a dosiahol svoj druhý štandardný gól v po sebe nasledujúcich zápasoch. Vilovi znemožnili vyrovnanie v 61. minúte tým najslabším ofsajdovým rozhodnutím, keď VAR odpálil hlavičku Ollieho Watkinsa k vzdialenejšej žrdi.