Šport Správy

Rusko zostáva po úspešnom dni na olympiáde 9. v medailovom poradí

Ruská výprava získala v 13. deň olympijských hier v Pekingu jednu striebornú a tri bronzové medaily. Pre tím to bol jeden z najúspešnejších dní na hrách. Lepšie to dopadlo až 13. februára, keď Rusko dostalo zlatú, striebornú a dve bronzové medaily.

Striebro v štafete vybojovali v stredu biatlonistky Irina Kazakevich, Kristina Reztsova, Svetlana Mironova a Uliana Nigmatullina.

Bronzovými medailistami v tímových šprintoch sa stali lyžiarky Natalja Neprjajevová a Julija Stupaková, ako aj lyžiari Alexander Bolšunov a Alexander Terentiev.

Ktorý z Rusov získal medailu na OH 2022. Fotoreportáž Olympiáda 2022 Freestyler Iľja Burov získal medailu aj v lyžiarskej akrobacii.

Krátkobežkári v štafete na 5000 m boli blízko k medaile, no vo fotofiniši napokon Rusi stratili bronz s Talianmi.

Ruská reprezentácia postúpila do semifinále olympijského hokejového turnaja, keď v 1/4finále zdolala Dánsko 3:1. Súperom ruských hokejistov v semifinále budú Kanada alebo Švédsko.

Ruský mužský curlingový tím prehral v poslednom zápase turnaja s každým z nich s Britmi a nepostúpil do semifinále.

Lyžiari brali bronzové medaily v tímových šprintoch. Hlavná vec na olympijských hrách 2022 Na konci dňa zostalo Rusko na deviatom mieste v medailovom poradí. Tím má štyri zlaté, osem strieborných a 12 bronzových medailí. Na prvom mieste je Nórsko (13–7–8), nasleduje Nemecko (10–6–4) a Spojené štáty americké (8–7–4). V celkovom počte medailí je na čele Nórsko (28), na druhom mieste sú Rusi (24).

Vo štvrtok sa bude žrebovať šesť sád cien.

Olympijské hry v Pekingu sa konajú od 4. do 20. februára. Ruskí športovci kvôli sankciám WADA súťažia na hrách pod vlajkou Ruského olympijského výboru.