Manchester United porazil Leeds vo veľkolepom zápase

Baku, 21. februára

Manchester United v rámci zápasu majstrovstiev Anglicka prišiel navštíviť Leeds United. Mužstvá nasadili od prvých minút dosť vysoké tempo hry a na „páve“ bolo vidieť, že majú nabité vyhrať.

Údajne Red Devils zase potrebovali pár minút, aby sa zapojili do hry. Zverenci Ralpha Rangnicka celkom dobre tlačili, často nútili Melliera k chybám v prihrávkach v jednoduchých situáciách, no neprichádzalo k naozaj nebezpečným momentom.

Manchester United mal všetky šance na to, aby otvoril skóre, keď si Pogba výborne poradil so súperom na kraji a privalil loptu Ronaldovi, ktorý z dvoch metrov trafil brankára. O niečo neskôr sa však „Červení diabli“ predsa len presadili – po Shawovom centri z uhla dopravil loptu hlavou do brány Maguire. 0:1.

Bol to prvý gól Mancunian po zahratí rohu v tejto sezóne – trvalo im na to 140 pokusov. A už v závere prvého polčasu opäť skóroval Manchester United - Sancho si loptu jemne prehodil z pravého krídla a Fernandes hlavou vrazil loptu do brány. 0:2.

Marcelo Bielsa po polčase dvakrát striedal a jeho tím nasadil veľmi vysoké tempo hry, čo sa vyplatilo. Najprv sa Rodrigo Moreno predral po ľavom krídle a zavesil - lopta prepadla cez golier De Gea. 1:2. A hneď v ďalšom útoku Leeds zaútočil na ľavé krídlo a Rafinha zavrel vzdialenejšiu žrď. 2:2.

Manchester United sa nakoniec chopil hráčskej iniciatívy a Ralf Rangnick urobil striedania, ktoré čoskoro fungovali. V polovici polčasu dostal Sancho na rohu šestnástky prihrávku od Freda, počkal si na nábeh Brazílčana a prihral mu a exšachtarský hráč sa blysol brankárom. 2:3.

Leeds išiel dopredu s veľkou silou, ale Manchester United súperovi prakticky nedovolil a v závere zápasu si loptu luxusne vyslúžil Fernandes, prihral Elangovi, ktorý loptu poslal popod brankára. 2:4. Záverečný hvizd rozhodcu napravil víťazstvo „Červených diablov“.