Soči zdolalo Arsenal v 19. kole RPL 2:0.

Rusko (bbabo.net), - V sobotu v zápase 19. kola ruskej Premier League "Soči" v olympijskej aréne "Fisht" vyhral Tula "Arsenal" - 2:0 (0:0) . Barça získala 34 bodov a pokračuje na treťom mieste v národnom šampionáte.

Plagát zápasu zverejnený na účtoch klubu v Soči na sociálnych sieťach obsahoval rámček z najlepšieho filmu Ancharted: Not on the Maps a slová: „Pri hľadaní veľkého pokladu začíname našu cestu z arzenálu Tula. jasné, že pod pojmom „poklad“ sa rozumejú medaily akejkoľvek hodnoty, o ktorých snívajú južania na treťom mieste.

Mužstvo Vladimira Fedotova síce v medzisezónnom období neurobilo žiadne veľké akvizície (azda najznámejším nováčikom je Georgij Melkadze, ktorý sa do základu Spartaka nikdy neprebojoval), no dobre postavená partia umožnila „barám“ byť na na vrchole po celú dobu.

Ale ich rival, ktorý okupuje dvanáste miesto, bude pravdepodobne rád, že si na konci sezóny jednoducho udrží povolenie na pobyt v RPL. Mužstvo Miodraga Bozoviča môže zároveň jednoznačne posilniť známy srbský útočník Djordje Despotovič, ktorý nedávno prišiel z Rubinu Kazaň. Je pravda, že Melkadze a Despotovič sa súčasne dostali iba do počtu náhradníkov na toto stretnutie.

Do základne svojich tímov sa však ešte musia prebiť, no ako sa Soči vyrovná s absenciou svojho kapitána a hlavného konštruktéra útoku Christiana Nobou, ktorý si odpykáva trest, sa muselo vidieť.

V debute si všimneme, že bez Ekvádorčana domáci, ktorí mali viac držania lopty, nenarobili Tule žiadne špeciálne problémy: často útoky jednoducho končili prihrávkami na ich hlavného ostreľovača Matea Cassiera, s ktorým centrála obrancovia súpera si počínali dosť opatrne. Hoci v 35. minúte Kolumbijčan takmer hlavou poslal loptu do siete po nevydarenom výjazde z brány Antona Kochenkova.

V jednom z protiútokov spoza pokutového územia sa zasa nebezpečne presadil gruzínsky stredopoliar hostí Zuriko Davitashvili. No do prestávky sa žiadnemu zo súperov v poriadne tvrdej konfrontácii (hlavný rozhodca Vladislav Bezborodov ukázal tri horčicové náplasti hráčom Arsenalu a jednu Soči) nepodarilo skórovať.

V druhom polčase však tímy zvýšili rýchlosť. Výsledkom bolo, že na ihrisku boli nasadené nielen neustále bojové umenia vo všetkých oblastiach, ale nasledovala celá séria pekných útokov z oboch strán. Ich domáci navyše veľmi rýchlo premenili: po podaní Ibragima Tsallagova poslal defenzívny stredopoliar Pobrežia Slonoviny hlavou zblízka loptu do siete - 1:0, 50. min.

Doslova o pár minút neskôr podnikol Arsenal rýchly útok, pri ktorom Davitašvili zo siedmich metrov zľava prestrelil brankára Denisa Adamova, no stredný obranca Soči Rodrigo dokázal loptu zraziť z bránkovej čiary.

Tulyaks podnikol ešte niekoľko ostrých útokov, skórovať sa im však nepodarilo. A keď si toho istého Angbana zrazil stredný obranca Artem Sokol vo vlastnej šestnástke, nariadenú penaltu jasne premenil Artur Yusupov - 2:0, 76. min.

“Soči” doviedlo súboj k dôležitému víťazstvu pre seba, získalo 34 bodov a má už štyri body pred CSKA, ktoré je na štvrtom mieste.