Šport Správy

Prihrávka v poslednej zákrute dáva Newgardenu IndyCar víťazstvo v Texase

WASHINGTON: Američan Josef Newgarden predbehol v poslednej zákrute novozélandského tímového kolegu Scotta McLaughlina a v nedeľu na Texas Motor Speedway vyhral IndyCar XPEL 375 o 0,669 sekundy. Dramatické víťazstvo prinieslo pretekárskemu tímu majiteľa série IndyCar Rogera Penskeho 600. víťazstvo v histórii vo všetkých programoch. McLaughlin viedol 186 z 248 kôl na 1,5-míľovom ovále vo Fort Worth a ujal sa vedenia so zostávajúcimi 43 kolami, potom si ho udržal, až kým v posledných dvoch kolách nenarazil na pomalšiu premávku a na konci ho z vonkajšej strany predbehol Newgarden. McLaughlin, ktorý vyhral minulomesačný úvod sezóny v Petrohrade a po dvoch podujatiach vedie v honbe za bodmi o 28 bodov, sa objal s tímovým kolegom Penske Newgardenom. Bol to pre Newgarden 21. triumf v IndyCar v kariére a znamenala jeho ôsmu sezónu za sebou s aspoň jedným triumfom v sérii. McLaughlin štartoval z vonkajšej strany prvého radu a ujal sa vedenia, keď v poslednej zákrute prvého kola predbehol švédskeho pole position Felixa Rosenqvista. 28-ročný Kiwi, dlhoročná hviezda v austrálskych Supercars, si udržal náskok počas prvých dvoch rotácií zastávok v boxoch a dvoch nehôd pri reštarte. Newgarden predbehol McLaughlina pri reštarte a do konca zostávalo 100 kôl, ale McLaughlin, Holanďan Rinus Veekay a Austrálčan Will Power sa vrátili v 153. kole a obaja sa striedali vo vedení, až kým pretekár z Kiwi neprešiel predposledným do vedenia v 205. kole. Švéd Marcus Ericsson skončil tretí.