Serie A: Tammy Abraham vsietil 2 góly, keď AS Rím porazil Lazio 3:0 v derby

Fanúšikovia Tammy Abraham strelila dva góly, keď Rím v nedeľu v hlavnom derby v Serii A zmietol Lazio 3:0.

Abrahámovi to prinieslo 15 v lige v tejto sezóne a deväť od začiatku januára. V roku 2022 iba Robert Lewandowski z Bayernu Mníchov strelil viac gólov ako anglický reprezentant v piatich najlepších európskych ligách.

Rím strelil svoj prvý gól za menej ako minútu a po polčase viedol 3:0 pri dominantnom výkone zo strany Josého Mourinha.

Mourinho povedal, že Abraham ukázal, čoho je schopný.

"Keď ste všetci povedali, že Abraham je fantastický, nesúhlasil som, pretože viem, aký má potenciál a viem, že je schopný toho, čo dnes dokázal," povedal Mourinho.

„Nehovorím len o dvoch góloch, ale hovorím o tom, ako hral, ​​ako tlačil, ako získal loptu späť.

„Požadujem od Tammyho veľa, pretože poznám jeho potenciál. Dnes je Tammy toho, čoho je schopný a musí takto hrať aj naďalej... potrebuje mať prístup, ktorý dnes ukázal v každom zápase."

Rím poskočil nad Laziom na šiestu priečku, na body má rovnakú úroveň ako piata Atalanta, ale osem bodov pod prvú štvorku.

Lazio vyhralo úvodné derby tejto sezóny, no Rím tentoraz začal perfektne. Už po 56 sekundách zasiahol rohový kop Lorenza Pellegriniho o brvno a odrazil sa do stehna Abrahama.

Abraham zdvojnásobil svoje konto v 22. minúte, keď akrobaticky premenil center Ricka Karsdorpa do prázdnej bránky s brankárom Lazia Thomasom Strakosha uviaznutým pri jeho ľavej žrdi.

Tretí gól Ríma bol ohromujúci, keď Pellegrini zakrútil priamy kop do pravého horného rohu z takmer 30 yardov pre všetkých, no do prestávky zostávalo päť minút.

Lazio malo šťastie, že sa nedostalo ešte viac do úzadia, keď sa úsilie Henrikha Mkhitaryana odrazilo od brvna.

DUŠAN ROZTEŠENIE

Dušan Vlahovič dal jeden gól a druhý strelil, keď Juventus pokoril víťazstvom 2:0 nad najnižším klubom Salernitana a posunul sa na jeden bod od obhajcu titulu Interu Miláno.

Paulo Dybala zaznamenal svoj návrat do základnej zostavy po zranení tým, že skóroval v úvodnom zápase, keď sa Juventus na štvrtom mieste umiestnil na prvej trojke, aj keď tím Massimiliana Allegriho je stále sedem bodov za lídrom Serie A AC Miláno.

Juventus hrá s Interom na treťom mieste – klubom, ktorý ukončil svoju sériu deviatich titulov v Serie A v rade – po reprezentačnej prestávke. Výsledok zmierni sklamanie Juve z vypadnutia Ligy majstrov proti Villarrealu uprostred týždňa.

Salernitana zostala deväť bodov od bezpečia.

HODNOTY UTEČENCOV

Tínedžer Moustapha Cisse skóroval pri svojom debute v Serie A, aby pomohol Atalante k víťazstvu 1:0 na ihrisku Bologne, necelý mesiac po tom, čo hral v ôsmej lige talianskeho futbalu.

18-ročného Cisseho objavili, keď hrával za ASD Rinascita Refugees – tím zložený výlučne zo zahraničných hráčov, ktorí hľadajú azyl v Taliansku.

Cisse, utečenec z Guiney, nastúpil v Bologni v 65. minúte a po ôsmich minútach strelil jediný gól zápasu.

CHYBY

Dve chyby v prvom polčase dali Francescovi Caputoovi dva góly, keď Venezia prehrala 2:0 v boji o zostup proti Sampdorii.

Prvý prišiel v 24. minúte, keď brankár Venezia Niki Maenpaa urobil príliš veľa dotykov vo vlastnom pokutovom území a Abdelhamid Sabiri mu ukradol loptu, čo umožnilo Caputovi vložiť loptu do prázdnej brány.

O 14 minút neskôr to mal na svedomí stredopoliar Venezie Luca Fiordilino, ktorý poľahky stratil loptu so Sabirim. Maenpaa dokázal odraziť iba úder Stefana Sensiho a Caputo klepol na odrazenú loptu.

Venezia zostala tri body pred bezpečnosťou, zatiaľ čo Sampdoria sa vyšplhala o sedem bodov nad posledné tri.

Hellas Verona remizovala na ihrisku Empoli 1:1 po tom, čo útočník Giovanni Simeone dvakrát neuspel s rovnakou penaltou. Jeho prvý pokus zachránil brankár Empoli Guglielmo Vicario, ale po zásahu ho musel zopakovať. Simeone rozbil svoj druhý pokus zo zvislej polohy.