Manchester City znovu získal čelo tabuľky

Burnley, - Manchestru City sa v sobotu (2. 4. 2022) podarilo na Turf Moor poraziť Burnley 2:0 na čele tabuľky Premier League. Kevin De Bruyne a Ilkay Gundogan strelili dva góly City v sobotňajšom zápase na Turf Moor (2.4.2022).

Dodatočné tri body spôsobili, že City vytlačilo Liverpool, ktorý bol na čele tabuľky len necelú hodinu. City má teraz na konte 73 bodov z 29 zápasov, jeden bod pred Liverpoolom.

City okamžite šliapol na plyn stláčajúci Burnley od prvých minút. Výsledkom bolo, že iba päťminútovú výhodu City otvoril De Bruyne. evin De Po asistencii od Raheema Sterlinga trafil De Bruyne strelu pravou nohou zo stredu šestnástky, ktorá je zasadená do vysokého stredu brány. Skóre 1:0 pre City.

O tri minúty neskôr City takmer zvýšilo prevahu, ak iba Rodriho strelu spoza šestnástky brankár Ederson neudržal.

Po nevyťažení prvej príležitosti v 16. minúte Gundogan nepremárnil druhú príležitosť, ktorú dostal v 25. minúte.Sterling bol opäť inšpiráciou po tom, čo jeho asistenciu úspešne pretavil Gundogan na gól. Po výhre dvoch gólov si City začalo ťažko vytvárať príležitosti.

Do polčasu už ďalšie góly nepadli.

Za päť minút druhého polčasu sa naskytli tri zlaté príležitosti City, ktoré vytvorili Phil Foden, Ilkay Gundogan a Kyle Walker, pričom všetky ešte dokázal zachrániť brankár Ederson. Prísnejšia obrana Burnley to City sťažovala.

Napriek mnohým príležitostiam sa City nepodarilo pridať góly na zvýšenie prevahy. Stav 2:0 v prospech City vydržal až do konca zápasu.

Zoradiť sa

Burnley: Ederson; Walker, Laporte, Ake, Cancelo; Rodri, De Bruyne, Gundogan; Sterling, Foden, Grealish. Náhradníci: Steffen, Egan-Riley, Mbete, Stones, Zinchenko, Fernandinho, Bernardo, Mahrez, Jesus.

Manchester City: Ederson; Walker, Laporte, Ake, Cancelo; Rodri, De Bruyne, Gundogan; Sterling, Foden, Grealish. Náhradníci: Steffen, Egan-Riley, Mbete, Stones, Zinchenko, Fernandinho, Bernardo, Mahrez, Jesus.