Šport Správy

Premier League: Everton zvýšil nádeje na prežitie víťazstvom 1:0 nad Manchestrom United

Mizerná sezóna Manchestru United pokračovala aj v sobotu, keď Everton zvýšil svoje nádeje na prežitie v Premier League výhrou 1:0 nad tímom Ralfa Rangnicka v Goodison Parku.

Traja ľudia zomreli v Belgorode po sérii potlesk

Zo všetkých pohárových súťaží sa United snažili získať víťazstvo, ktoré by ich posunulo na bodovú úroveň so štvrtým Tottenhamom Hotspur.

Ich úloha však bola o to ťažšia, že Anthony Gordon dostal Everton do vedenia v prvom polčase.

U Toffees, vznášajúcich sa nad pásmom zostupu, sa po prestávke prejavili nervy, no hosťom chýbala kvalita na to, aby sa vrátili do zápasu napriek množstvu útočných možností na ihrisku.

Neskorá snaha Cristiana Ronalda bola tak blízko, ako United dosiahli vyrovnanie, keď skĺzli k strate, ktorá zanechala tímu s najväčším počtom anglických titulov v najvyššej súťaži na siedmom mieste v poradí, tri body za Spurs, ktorí hrajú s Aston Villou neskôr v sobotu.

Everton pri smrti bránil o život a držal sa za cenné víťazstvo, ktoré mu pomohlo utiahnuť štyri body pred 18. miesto Burnley, ktoré v nedeľu cestuje do Norwichu City.

Marcus Rashford, ktorý sa vrátil do základnej zostavy United, vyzeral na začiatku svojho 200. štartu v Premier League živo, keď si vynútil dva dobré zákroky domáceho brankára Jordana Pickforda.

Stony okolo Goodisona boli čoraz viac počuteľné, keď polčas pokračoval, pričom ich tím náchylný na chyby nesprávne umiestňoval prihrávku za prihrávkou.

Domáci nezaútočili až do 27. minúty, no zaútočili na šťastie, ktoré potrebovali, keď Gordonovu snahu odvrátili od chrbta kapitána United Harryho Maguireho cez Davida de Geu a dnu, keď domáci fanúšikovia bučali od radosti.

Brazílsky útočník Richarlison, povzbudený ich prestávkou, našiel sebadôveru a poslal rýchly úder smerom k bránke, k čomu mu opäť napomohol odraz, ktorý prinútil De Gea agilne zastaviť.

Keďže hrozilo vypadnutie sezóny, United potrebovali odpoveď v druhom polčase. Bruno Fernandes vychytal skvelú prihrávku pre Rashforda, ale nedokázal sa presadiť.

Napriek všetkému držaniu lopty v druhom polčase – United mali po prestávke takmer 75 % lopty – nedokázali nájsť vražednú prihrávku, pričom pokus Paula Pogbu z diaľky a Ronaldov neskorý záber boli ich jedinými skutočnými príležitosťami.

Rangnick zazvonil na zmeny, ale mali malý účinok, pretože United sa krútili smerom k ďalšiemu neuspokojivému záveru sezóny - päť rokov bez trofeje je na konci tejto kampane a deväť od ich posledného ligového triumfu.