Šport Správy

Lewandowskimu sa nepodarilo skórovať, ale Bayern si vybudoval vedenie v Bundeslige

Leon Goretzka, Serge Gnabry, Kingsley Coman a Marcel Sabitzer dostali góly, keď Bayern tlačil na druhú Borussiu Dortmund

Djokovič a Nadal sa ženú za vytúženým titulom, keď sa dnes Wimbledon rozbehne

Lewandowski sa zotavil zo zranení v polovici týždňa, ale nedokázal pridať k svojim 31 ligovým gólom

BERLÍN: Tentoraz Robert Lewandowski nedokázal skórovať.

V sobotu nezáležalo na tom, ako na iných pre Bayern Mníchov, že natiahol svoj bundesligový náskok na deväť bodov výhrou 4:1 vo Freiburgu.

Góly strelili Leon Goretzka, Serge Gnabry, Kingsley Coman a Marcel Sabitzer, keďže Bayern vyvíjal tlak na druhú Borussiu Dortmund, ktorá neskôr hostila štvrté Lipsko.

Po tomto víkende zostáva šesť kôl.

Lewandowski sa zotavil zo zranení v strede týždňa, ale nedokázal pridať k svojim 31 ligovým gólom. Poľská hviezda v minulej sezóne skórovala proti Freiburgu v predposlednom kole, čím prekonala rekord Bundesligy Gerda Müllera 40. Prekonal ho v poslednom zápase sezóny proti Augsburgu.

Bayern mal v prvom polčase proti Freiburgu viac lopty, no proti dobre organizovanému domácemu tímu si len ťažko vytváral jasné šance.

Prvý výpadok Freiburgu viedol k úvodnému gólu, ktorý skóroval Goretzka v 58. minúte hlavou na priamy kop Joshuu Kimmicha. Goretzka absolvoval svoj prvý štart od 4. decembra.

Ale striedajúci Nils Petersen vyrovnal o šesť minút neskôr, len pár sekúnd po tom, čo šiel do siete Freiburgu.

Serge Gnabry z Bayernu to zopakoval aj v 73. zápase, keď nahradil Benjamina Pavarda. Nemecký útočník vystrelil do ľavej žrde po tom, čo si Nico Schlotterbeck neporadil s centrom Lucasa Hernándeza.

Coman pridal brilantný zásah z diaľky v 82. a Sabitzer skompletizoval skóre v šiestej minúte po zranení. Bol to prvý gól Rakúšana v Bundeslige.

Sabitzer pokračoval v 86. pre Coman, ale okolo striedania nastal zmätok, pretože sa zdalo, že Bayern mohol krátko hrať s 12 hráčmi. V hre prebehlo krátke zdržanie a búrlivá diskusia medzi hráčmi a funkcionármi, kým rozhodca Christian Dingert dovolil pokračovať v hre.

Tretí Bayer Leverkusen porazil Herthu Berlín 2:1 a nechal hostí ako druhý zdola na rozdiel gólu od Arminie Bielefeld, ktorá zozadu remizovala so Stuttgartom 1:1.

Zostupový šrot nechali dobre pripravený. Hertha, Bielefeld a Augsburg sú na 26 bodoch, iba jeden za Stuttgartom. Augsburg odohral o dva zápasy menej ako ich zostupujúci rivali.

Bochum vyhral na ihrisku Hoffenheimu 2:1 a posledný Greuther Fürth remizoval na ihrisku Eintrachtu Frankfurt 0:0.