Šport Správy

Dámske svetové boxerské lode: Nikhat Zareen, Manisha vstúpili do semifinále a zabezpečili si medaily

Indické boxerky Nikhat Zareen a Manisha pokračovali vo svojej skvelej forme a zabezpečili si medaily na 12. ročníku Majstrovstiev sveta v boxe žien IBA po tom, čo v pondelok zaznamenali kontrastné víťazstvá v ich príslušných štvrťfinále v Istanbule. Nikhat potvrdil svoje prvé medaily z majstrovstiev sveta semifinálovou účasťou a zvíťazil 5:0 proti Angličanovi Charley-Sianovi Taylorovi Davisonovi, zatiaľ čo Manisha prekonala Mongola Namuuna Monkhora v tvrdom zápase do 57 kg. - finále pomerom 4:1.

Zvolený prezident Južnej Kórey chce tvrdší postoj k Severnej Kórei

25-ročná boxerka z Telangany opäť ukázala svoju technickú prevahu a odovzdala krajine prvú tohtoročnú medailu impozantným víťazstvom vo štvrťfinále do 52 kg. Nikhatov agresívny úmysel a čistý útok nenechali pre Davisona žiadnu šancu, pretože Ind vyzeral, že zápas má úplne pod kontrolou. Nikhat sa teraz v semifinále postaví proti Caroline De Almeidovej z Brazílie. De Almeida porazil striebornú Írku Carly McNaulovú z Írska na hrách Commonwealthu 2018 jednomyseľným rozhodnutím.

Zatiaľ čo Manisha nastúpi proti talianskej Irme Testa, ktorá v ďalšom štvrťfinále porazila Uzbekistančanku Sitoru Turdibekovú 4:1. Na druhej strane, ďalšia indická bojovníčka Nitu vo svojom debutovom vystúpení na majstrovstvách sveta tesne zaostávala za medailou, keď sa snažila zo všetkých síl proti úradujúcej ázijskej šampiónke Alue Balkibekovej z Kazachstanu, no v tesnom štvrťfinále do 48 kg zostúpila. Bol to viac fyzický zápas, kde sa boxeri agresívne proti sebe postavili a zasadili množstvo úderov, no Balkibekovej čistý úder ju posunul dopredu.

Neskôr večer sa ďalších päť boxerov krajiny, vrátane debutantiek Anamika (50 kg), Jaismine (60 kg) a Parveen (63 kg), bude snažiť zabezpečiť si medaily na prestížnom podujatí, ktoré bolo svedkom vzrušujúcej akcie v prítomnosti 310 boxerov. 73 krajín z celého sveta. Pooja Rani (81 kg) a Nandini (+81 kg) sú ďalšími boxermi, ktorí budú vo svojich kategóriách bojovať o postup do semifinále.

Semifinálové zápasy sa odohrajú v stredu a finále sa hrá vo štvrtok a piatok. V poslednom ročníku turnaja, ktorý sa konal v Rusku v roku 2019, získali indickí boxeri jednu striebornú a tri bronzové medaily. India získala v doterajších 11 ročníkoch turnaja 36 medailí, z toho deväť zlatých, osem strieborných a 19 bronzových, čo je tretie najviac po Rusku (60) a Číne (50).